Fizjoerka

Przeciwbólowa terapia manualna

Wnikliwa diagnostyka i kompleksowa terapia nacelowana na usunięcie przyczyny problemu pacjenta tj. rwa kulszowa, dyskopatia, ból kręgosłupa.

Terapia manualna to ogół technik wykonywanych za pomocą rąk czy specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych przez fizjoterapeutę. W moim warsztacie technik, który cały czas udoskonalam znajdują się metody pracy takie jak: Manipulacje Krótkodźwigniowe HVLA, Masaż Tkanek Głębokich, Pinopresura, Medycyna Manualna, Funkcjonalna Terapia Trzewi, FDM i inne. Każda z tych metod pozwala mi na inne spojrzenie na problem pacjenta i przede wszystkim pomaga w dążeniu do wyeliminowaniu bólu, z którym ów pacjent pojawia się w gabinecie, czy to w stanie ostrym czy przewlekłym. Problemy takie jak:

  • nawracająca rwa kulszowa/ barkowa,
  • tzw. korzonki,
  • przetrwała dyskopatia,
  • ból kręgosłupa różnego pochodzenia,
  • bolesne zmiany zwyrodnieniowe,
  • zamrożony bark,

mogą i powinny być poddawane odpowiedniej fizjoterapii. Moim nadrzędnym celem w leczeniu bólu różnego pochodzenia jest wyeliminowanie jego przyczyny. Jeżeli przyczyna jest znana i nie możliwa przeze mnie do usunięcia, skupiam się na maksymalnym podniesieniu komfortu życia pacjenta poprzez chociażby zmniejszanie odczuwania bólu. Dodatkowo kładę nacisk na profilaktykę i zapobieganie pojawianiu się podobnych historii. Moi pacjenci doskonale wiedzą, że zanim opuszczą gabinet otrzymają ode mnie wyjaśnienie dlaczego dany ból powstał i jak można unikać jego wygenerowania się w przyszłości.