Fizjoerka

Przed pierwszą wizytą

Drogi Pacjencie! Aby uniknąć nieporozumień oraz prawidłowo przygotować się do pierwszej wizyty, zapoznaj się proszę z poniższymi wskazówkami:

PLIKI DO ZAPOZNANIA SIĘ PRZED WIZYTĄ

Fizjoerka

Przed pierwszą wizytą

Drogi Pacjencie! Aby uniknąć nieporozumień oraz prawidłowo przygotować się do pierwszej wizyty, zapoznaj się proszę z poniższymi wskazówkami:
  • Zarówno przed pierwszą jak i każdą kolejną wizytą przyjdź proszę minimum 1,5h po dużym posiłku. Jest to istotne zwłaszcza, jeżeli przychodzisz do mnie z bólem brzucha - terapia pełnego żołądka może skończyć się... wylądowaniem jego zawartości w toalecie.
  • Przed przystąpieniem do terapii, proszę każdego pacjenta o wypełnienie Karty Informacyjnej (dokumentacji medycznej), czyli podania informacji o aktualnym stanie zdrowia czy danych personalnych. Z tego względu przyjdź proszę na ok. 10 min. przed planowaną wizytą.
  • Proszę, przynieś ze sobą dokumentację z innych placówek medycznych, jeżeli takową posiadasz. Dotyczy to także diagnostyki obrazowej (zdjęcia oraz opisy badań: RTG/ MRI/ TK/ USG).
  • Zazwyczaj proszę pacjenta o rozebranie się do bielizny, jeżeli wyrazi na to zgodę. Przyspiesza to znaczenie diagnostykę przed terapią, oraz samą terapię. Panowie - shorty czy bokserki to nie odpowiednia bielizna. Panie - najlepsze są biustonosze klasyczne. Sportowe nieco utrudniają diagnostykę.
  • Jeżeli przed planowaną wizytą zachorujesz (gorączka, kaszel, katar) i/ lub w przypadku Pań - pojawi się pierwszy dzień menstruacji, proszę skontaktuj się ze mną. Ustalimy czy dana wizyta może się odbyć.
  • Jeżeli umówiliśmy się na wizytę i z jakichś powodów się na niej nie pojawiłeś (z wyłączeniem wypadków losowych) oraz nie dałeś mi wcześniej znać (min. 24h przed wizytą), będę prosił Cię o opłacenie wizyty, która się nie odbyła. Bądźmy fair w stosunku do siebie.

Najczęściej zadawane pytania

Ile czasu będzie trwała terapia? Czas terapii celowo nie jest dokładnie określony, jednak nie trwa on dłużej niż 50 min. Najważniejsze dla mnie to jak najszybciej pomóc pacjentowi. Czy zrobię to w 10 min. czy 50 - nie ma to dla mnie znaczenia. Zawsze postępuje uczciwie względem pacjenta i jeżeli uważam, że nie ma takiej potrzeby to nie wykorzystuję maksymalnego, zarezerwowanego dla pacjenta czasu. Czasami potrzebuję pracować z pacjentem nawet i 90 min. jednak przedtem uprzedzam pacjenta i rezerwuję odpowiednio dla niego czas.
Czy koniecznie muszę podawać swoje dane tj. imię, nazwisko, PESEL? Tak, zgodnie z obowiązującym mnie prawem, jako fizjoterapeutę udzielającego świadczeń zdrowotnych. Szczegółowe informacje zawarte są zarówno w Dzienniku Ustaw RP <-klik jak i Uchwale KIF <-kilk
Czy zabiegi z pinopresury są bolesne? W zależności do zaawansowania problemu pacjenta, intensywność zabiegu (a co za tym idzie także nieprzyjemne odczucia z samego zabiegu) może się różnić. Z pewnością najmniej przyjemne są zabiegi w stanach ostrych gdzie niezbędne jest intensywne działanie terapeutyczne. Tak czy inaczej zawsze dostosowuję intensywność zabiegu do możliwości pacjenta - prowadzę gabinet fizjoterapii, a nie gabinet bólu.
Jak mogę dojechać do Pana gabinetu?
  • samochodem - można zaparkować wzdłuż całej ulicy przy gabinecie
  • rowerem
  • komunikacją miejską - niedaleko gabinetu znajduje się przystanek autobusowy Nowy Dwór
Czy mam się jakoś przygotować na pierwszą wizytę? Wszystkie ważne informacje są zamieszczone na górze tej zakładki.
Ile kosztuje wizyta u Pana w gabinecie? Wszelkie informacje dotyczące cen znajdują się w zakładce Cennik <-klik
Czy dojeżdża Pan do pacjentów, żeby wykonać jakiś zabieg? Jak najbardziej, jeżeli tylko pozwala mi na to grafik. W zdecydowanej większości przyjmuję pacjentów w gabinecie, natomiast jeżeli uda mi się porozumieć z pacjentem co do terminu wizyty domowej, to przyjadę pod wskazany adres i wykonam zabieg z zakresu fizjoterapii.

Szybko i skutecznie

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy fizjoterapeuty? Wypełnij formularz lub zadzwoń!