Fizjoerka

Przed pierwszą wizytą

Drogi Pacjencie! Aby uniknąć nieporozumień oraz prawidłowo przygotować się do pierwszej wizyty, zapoznaj się proszę z poniższymi wskazówkami:

Fizjoerka

Przed pierwszą wizytą

Drogi Pacjencie! Aby uniknąć nieporozumień oraz prawidłowo przygotować się do pierwszej wizyty, zapoznaj się proszę z poniższymi wskazówkami:
  • Zarówno przed pierwszą jak i każdą kolejną wizytą przyjdź proszę minimum 1,5h po dużym posiłku. Jest to istotne zwłaszcza, jeżeli przychodzisz do mnie z bólem brzucha - terapia pełnego żołądka może skończyć się... wylądowaniem jego zawartości w toalecie.
  • Przed przystąpieniem do terapii, proszę każdego pacjenta o wypełnienie Karty Informacyjnej (dokumentacji medycznej), czyli podania informacji o aktualnym stanie zdrowia czy danych personalnych. Z tego względu przyjdź proszę na ok. 10 min. przed planowaną wizytą.
  • Proszę, przynieś ze sobą dokumentację z innych placówek medycznych, jeżeli takową posiadasz. Dotyczy to także diagnostyki obrazowej (zdjęcia oraz opisy badań: RTG/ MRI/ TK/ USG).
  • Zazwyczaj proszę pacjenta o rozebranie się do bielizny, jeżeli wyrazi na to zgodę. Przyspiesza to znaczenie diagnostykę przed terapią, oraz samą terapię. Panowie - shorty czy bokserki to nie odpowiednia bielizna. Panie - najlepsze są biustonosze klasyczne. Sportowe nieco utrudniają diagnostykę.
  • Jeżeli przed planowaną wizytą zachorujesz (gorączka, kaszel, katar) i/ lub w przypadku Pań - pojawi się pierwszy dzień menstruacji, proszę skontaktuj się ze mną. Ustalimy czy dana wizyta może się odbyć.
  • Jeżeli umówiliśmy się na wizytę i z jakichś powodów się na niej nie pojawiłeś (z wyłączeniem wypadków losowych) oraz nie dałeś mi wcześniej znać (min. 24h przed wizytą), będę prosił Cię o opłacenie wizyty, która się nie odbyła. Bądźmy fair w stosunku do siebie.
Czas terapii celowo nie jest dokładnie określony, jednak nie trwa on dłużej niż 50 min. Najważniejsze dla mnie to jak najszybciej pomóc pacjentowi. Czy zrobię to w 10 min. czy 50 - nie ma to dla mnie znaczenia. Zawsze postępuje uczciwie względem pacjenta i jeżeli uważam, że nie ma takiej potrzeby to nie wykorzystuję maksymalnego, zarezerwowanego dla pacjenta czasu. Czasami potrzebuję pracować z pacjentem nawet i 90 min. jednak przedtem uprzedzam pacjenta i rezerwuję odpowiednio dla niego czas.
Tak, zgodnie z obowiązującym mnie prawem, jako fizjoterapeutę udzielającego świadczeń zdrowotnych. Szczegółowe informacje zawarte są zarówno w Dzienniku Ustaw RP <-klik jak i Uchwale KIF <-kilk
W zależności do zaawansowania problemu pacjenta, intensywność zabiegu (a co za tym idzie także nieprzyjemne odczucia z samego zabiegu) może się różnić. Z pewnością najmniej przyjemne są zabiegi w stanach ostrych gdzie niezbędne jest intensywne działanie terapeutyczne. Tak czy inaczej zawsze dostosowuję intensywność zabiegu do możliwości pacjenta - prowadzę gabinet fizjoterapii, a nie gabinet bólu.
  • samochodem - przed budynkiem znajdują się specjalne miejsca parkingowe dla moich pacjentów oznaczone kopertami "101",
  • rowerem - tuż przy drzwiach wejściowych znajduje się stojak rowerowy,
  • komunikacją miejską - niedaleko gabinetu znajduje się przystanek autobusowy Metalowców (Ośrodek Sportu) <-klik oraz tramwajowy Metalowców <-klik.
Wszystkie ważne informacje są zamieszczone na górze tej zakładki.
Wszelkie informacje dotyczące cen znajdują się w zakładce Cennik <-klik
Jak najbardziej, jeżeli tylko pozwala mi na to grafik. W zdecydowanej większości przyjmuję pacjentów w gabinecie, natomiast jeżeli uda mi się porozumieć z pacjentem co do terminu wizyty domowej to przyjadę pod wskazany adres i wykonam zabieg z zakresu fizjoterapii.

Szybko i skutecznie

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy fizjoterapeuty? Wypełnij formularz lub zadzwoń!
captcha